Jak pokonać strach przed sprzedażą?

Jak pokonać strach przed sprzedażą? To pytanie zadają często, młodzi adepci kursów technik sprzedaży. Często powtarzam, że umiejętności sprzedażowe są najważniejszymi w wachlarzu efektywnego przedsiębiorcy. Ich rozwijanie jest koniecznością i czytając, dalej, ten tekst dowiesz się, jakie są powody, dla których należy to robić skutecznie. Jeśli chcesz zostać skutecznym przedsiębiorcą, najpierw stań się efektywnym handlowcem – gwiazdą sprzedaży. W innym wypadku realizujesz przepis na szybką porażkę.

Skuteczna sprzedaż przez całe życie.

Sprzedajemy przez całe życie. Świadomie i nieświadomie. Proces uczenia się sprzedaży to nie tylko umiejętne przekazanie towaru klientowi i inkasowania ceny. To znalezienie mocnego „dlaczego” należy działać skutecznie, jakie cele osobiste i zawodowe, chcesz zrealizować dzięki sprzedaży. To wyjście poza strefę komfortu. Bo odwaga, to działanie mimo strachu.

Strach jest przyczyną, dzięki której większość osób boi się podjąć ryzykowną decyzję. Jest on również przyczyną, przez którą boją się marzyć i realizować swoje fantazje. W książce „Biznes XXI wieku” Robert Kiyosaki uświadamia, że małe marzenia mają mali ludzie. Do tego samego przekonuje Grant Cardone, w książce “Reguła 10X. Jedyna różnica między sukcesem, a porażką”. Chcesz być wielki musisz mieć wielkie marzenia, większe od przeszkód i przeciwieństw, jakie spotkasz na swojej drodze do sukcesu. Musisz działać 10X efektywniej od swojej konkurencji, czyli działać “ciężko i z głową”.

Nauka sprzedaży to pokonywanie strachu.

Jak mam pokonać strach przed sprzedażą?

Jak mam pokonać strach przed sprzedażą?

Podkreślam, że uczenie się sprzedaży jest jednocześnie pokonywaniem wewnętrznego strachu i wychodzeniem poza strefę komfortu. Sprzedaż na początku jest wszystkim co odrzucasz, czego się boisz. Zdaję sobie sprawę z tego, że możesz od niej uciekać, zajmując się innymi czynnościami (np. odpisywaniem na maile, sprzątaniem biurka, telefonami do przyjaciół itp.) Jednak nagroda jaka cię czeka przekroczy twoje oczekiwania, dlatego działaj. Popełniaj błędy i wyciągaj wnioski. Im więcej jesteś gotowy zaryzykować, tym więcej zyskasz. Gwiazdy sprzedaży, dają z siebie więcej niż przeciętniacy, którzy często mają problem związać koniec z końcem. Angażuj się na 100%, pracuj ciężko i jednocześnie z głową. Nie wierz we frazesy typu: „można pracować ciężko albo z głową”. Jeśli pracując z głową pracę wykonasz w godzinę, to co z resztą czasu? Położysz się na kanapie i będziesz oglądać telewizję. Może skoncentrujesz się na kolejnym kliencie, kolejnej transakcji, na dalszym prospectingu. Pracuj ciężko i z głową, a nagroda będzie 10x lepsza niż dzisiaj możesz sobie wyobrazić. W ostateczności zawsze decyzja należy do ciebie.

Szybkie podsumowanie.

Jak pokonać strach przed sprzedażą? Sprzedając. Czym częściej sprzedajesz, tym mniej strachu. Czym częstsze sukcesy, tym chętniej sprzedajesz. Aby to miało miejsce potrzebujesz odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, jak ją wykorzystać.  Na początku zachęcam cię do jakiejś sprzedaży, a jakość przyjdzie z czasem. Czytaj testy (artykuły, książki) i oglądaj jak robią to inni (choćby w internecie), korzystaj ze szkoleń i coachingu. Pozyskaną wiedzę przekuj na działanie, bo marzenia się spełnia.

Znalazłeś w tekście: „Jak pokonać strach przed sprzedażą?” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.