Nie umiem sprzedawać i chcę to zmienić.

Nie umiem sprzedawać, ale chcę to zmienić. Co mam zrobić zapyta wielu? Nauczyć się. Ale po co? Bo umiejętność sprzedaży jest podstawową i najważniejszą zdolnością na świecie, która daje fajne życie w dzisiejszym świecie. Mam kilka pytań do ciebie:

  • Czy ty umiesz sprzedawać? Nie.
  • Czy lubisz sprzedawać? Nie.

Najwyższy czas to zmienić.

Przeczytaj ten tekst, przygotowałem go dla osób takich jak ty, chcących nauczyć się sprzedaży. Na początku chcę ci uświadomić, że sprzedaż jest najprostszą umiejętnością, z tych trudnych i najtrudniejszą, z tych łatwych. Co się za tym kryje? Jest prosta bo wymaga tylko rozmowy (dla niektórych to jest, aż rozmowa) i trudna, bo warto poznać jej niuanse i podnieść znacznie jej skuteczność.

Kilak danych statystycznych: przeciętny handlowiec ma 10% skuteczność, gwiazda sprzedaży zamyka co 4 transakcję. Za tym idą też wyższe wynagrodzenia (jeśli handlowiec otrzymuje premię od sprzedaży). Decyzja należy do ciebie, czy chcesz być przeciętniakiem, czy gwiazdą? Sądzę, że gwiazdą.

Robert Kiyosaki też ma kilka słów dla ciebie

Robert Kiyosaki w książce „Bogaty Ojciec. Biedny ojciec” napisał: Umiejętność sprzedaży jest w biznesie umiejętnością numer jeden. Jeśli nie umiesz sprzedawać nie powinieneś myśleć o zakładaniu firmy. (w ang: “The ability to sell is the number one skill in business. If you cannot sell, don’t bother thinking about becoming a business owner.”)

Jakie są pierwsze skojarzenia przeciętnego człowieka o sprzedaży?

Nie umiem sprzedawać i chcę to zmienić

Nie umiem sprzedawać i chcę to zmienić

Pierwsze skojarzenie ze sprzedażą jakie pojawia się w umyśle przeciętnego człowieka to obraz akwizytora pukającego od drzwi do drzwi. Większość osób boi się odrzucenia, które może pojawić się w procesie sprzedaży. Jeżeli myślisz o własnym biznesie to sprzedaż nie może być opcją, ale koniecznością. W ciągu wielu lat, prowadząc firmę i oferując usługi finansowe, słyszałem tysiące razy słowa:

  1. „nienawidzę wykonywania zimnych telefonów”
  2. „tu nie chodzi o sprzedaż, ja po prostu boję się odrzucenia przez klienta”
  3. „sprzedaż nie jest dla mnie, ja jestem magistrem, skończyłem studia / jestem stworzony do wyższych celów / lepszej pracy”

Wyzwaniem, gdy pojawiają się takie słowa w głowie handlowca jest zaakceptowanie strachu i uciszenie lenistwa. Odwaga to działanie mimo strachu, a nie jego brak. Zaakceptuj strach, podziękuj intuicji za słowa, w twojej głowie i następnie zrób to, co należy. To co przyniesie ci zysk. Zajmij się do świadomą sprzedażą.

Sprzedajemy wszyscy, każdego dnia.

Sprzedajesz swoje umiejętności ubiegając się o pracę. Sprzedajesz wizję miłych chwil umawiając się na randkę. Sprzedajesz opowiadając znajomym, jak bardzo jesteś zadowolona z wizyty z kinie, zachęcając innych do zobaczenia nowego filmu. Czy w tym ostatnim przypadku firma (kino) zapłaciła ci, choć złotówkę, gdy koleżanka kupiła bilet? Nie. Szkoda, bo skutecznie sprzedałaś, więc potrafisz to robić. Zastanowiłeś się, jak często wyrażasz pochlebną opinię, o usłudze lub produkcie i jak wiele osób kupuje, kierując się twoją rekomendacją?

Jeżeli nieświadomie angażujesz się w proces sprzedaży cudzych produktów lub usług, to dlaczego nie robić tego świadomie i dostawać za to pieniądze.

Powiedzenie „Nie umiem sprzedawać i chcę to zmienić” jest pierwszym krokiem do stania się gwiazdą sprzedaży. Chcieć znaczy móc. Jeśli chcesz, ja ci w tym pomogę. Możesz czytać moje teksty na tej stronie, możesz korzystać z mojego bloga trenerskiego, oglądać filmy na YouTube (zachęcam do subskrypcji kanału i kliknięcia dzwoneczka, aby otrzymywać wszystkie powiadomienia), czy też skorzystać z naszych (całej Grupy Kozubik i Partnerzy) szkoleń (stacjonarnych i/lub internetowych). Decyzja należy do ciebie, najważniejszy jest efekt – sukces w handlu i twoja pozycja GWIAZDY SPRZEDAŻY.

UWAGA! Zapraszamy wszystkich sympatyków Facebookowej grupy Trener Trenerowi Trenerem z Katowic i okolicy na trzecie spotkanie Klubu TTT Katowice, 04-07-2017 o godzinie 18.00 (zapraszamy od 17.30) do Strefy Dobry Start (Katowice, Dyrekcyjna 4/2) na warsztat z wykorzystaniem gry szkoleniowej (podnoszącej kompetencje sprzedażowe).

Szczegóły: FaceBook

Znalazłeś w tekście: „Nie umiem sprzedawać i chcę to zmienić.” elementy inspirujące i nowatorskie, a może nie zgadzasz się z autorem? Powiedz nam o tym, napisz z czym się nie zgadzasz, uargumentuj to, wzbogać tekst o swoje uwagi. Nic tak nie buduje atmosfery portalu jak inteligentni czytelnicy, potrafiący zanalizować i wyartykułować swoje spostrzeżenia.